Wystawa „Historia książki od starożytności do współczesności” w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie

Gimnazjum nr 5 im. Mikołaja Reja w Częstochowie we współpracy z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie przygotowało projekt edukacyjny pt. „Historia książki od starożytności do współczesności”, który był realizowany w roku szkolnym 2012/2013.

Opiekunem projektu była Pani Alina Grabna – nauczyciel bibliotekarz Gimnazjum nr 5.

Do współpracy przy realizacji projektu włączyli się także nauczyciele bibliotekarze z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie: Katarzyna Kucharzewska, Agata Arkabus i Anna Płusa.

Głównymi uczestnikami projektu były uczennice klasy II b: Patrycja Janicka, Kamila Łukasik, Sara Leszczyńska i Weronika Rajczyk. Przygotowały one prezentację multimedialną w programie Power Point oraz przy pomocy programu Photo Story 3 dla Windows, filmik dotyczący historii książki. W oparciu o wykonaną prezentację uczennice zorganizowały również w Czytelni Naukowej Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie wystawkę obrazującą rozwój formy książki na przestrzeni wieków – od papirusu aż do książki elektronicznej.

Dużym wsparciem dla uczennic biorących udział w projekcie byli pracownicy biblioteki, którzy pomagali w wyszukiwaniu praktycznych informacji i dokumentów oraz nauczyli, w jaki sposób wykorzystać program Photo Story 3 dla Windows.

Efekty wspólnego projektu edukacyjnego można obejrzeć w Czytelni Naukowej Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie. Na wystawę prac zapraszamy do końca września 2013 roku.

Katarzyna Kucharzewska
Zdjęcia: Izabela Bajor