XV Częstochowski Przegląd Gazet Szkolnych

17 kwietnia 2013 roku w Gimnazjum nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Częstochowie miało miejsce rozstrzygnięcie XV Częstochowskiego Przeglądu Gazet Szkolnych.

Do udziału w pracach jury konkursu zaproszeni zostali pracownicy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie – Katarzyna Kucharzewska i Bogumił Dobosz.

Nadesłane wcześniej prace oceniane były w 4 kategoriach: gazetki przedszkoli, gazetki szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła gazetka „News Prus” z  Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa, w kategorii gimnazjów najlepsze okazało się „Szkołowisko” Gimnazjum nr 16 im. Bolesława Chrobrego. Wśród szkół podstawowych najwięcej punktów zebrał „Szkolny Mix-Max” ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Ks. Stanisława Konarskiego. Najlepszą gazetką dla przedszkolaków i ich rodziców okazała się gazetka „Przedszkolaczek” z  Miejskiego Przedszkola nr 8.

W sumie do konkursu zgłoszono 28 prac. Najlepsi młodzi dziennikarze otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie zaprasza na wystawę pokonkursową. Wszystkie gazetki szkolne uczestniczące w konkursie można obejrzeć w Czytelni Naukowej do końca maja 2013 roku.

Katarzyna Kucharzewska
Zdjęcia: Izabela Bajor