Narodowe Czytanie 2014

Narodowe Czytanie 2014 w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie odbyło się 6 września.

aktualnosci_narodowe_czytanie_2014_plakat_narodowe_czytanie_2014_malyWzięli w nim udział uczniowie częstochowskich szkół, nauczyciele, czytelnicy biblioteki i zainteresowani akcją.

PBP RODN „WOM” zorganizowała spotkanie we współpracy z Fundacją Oczami Brata, organizacją, której głównym zadaniem jest ułatwianie i wspomaganie aktywności społecznej i artystycznej osób niepełnosprawnych, chorych i wykluczonych społecznie.

Fragmenty wszystkich części „Trylogii” czytali przedstawiciele Fundacji Oczami Brata, członkowie młodzieżowej grupy teatralnej „Eviva l’arte” działającej przy Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz nauczyciele bibliotekarze PBP RODN „WOM”.

Czytającym towarzyszyły występy aktorów teatru integracyjnego funkcjonującego w ramach fundacji.

Twórczość Henryka Sienkiewicza oraz zbiory PBP RODN „WOM” przybliżyła uczestnikom Narodowego Czytania okolicznościowa wystawa plastyczna.

Justyna Galińska

Zdjęcia: Izabela Bajor