„Książeczki sensoryczne dla dzieci” – wystawa w czytelni PBP RODN „WOM”

Książki dotykowe – to ciekawa propozycja dla dzieci najmłodszych oraz tych, które mają problemy sensoryczne. Zawierają  elementy miękkie, wypukłe, często także ruchome i o różnej strukturze. Coraz częściej pojawiają się na rynku wydawniczym. Można takie książeczki wykonać samodzielnie.

Wśród książek przedstawianych na naszej wystawie znajdują się takie, których dotykanie pomaga dzieciom rozróżnić kształty, barwy oraz wykonywać czynności codzienne jak zapinanie guzików, sznurowanie butów czy zasuwanie zamków.

Książki sensoryczne przygotowują dziecko do nauki czytania, ćwiczą czynności manualne, koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają język, uczą rozpoznawania i interpretowania kształtów, silnie angażują zmysł dotyku.

Wystawa „Książeczki sensoryczne dla dzieci” w czytelni naukowej prezentuje prace studentek Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie wykonane pod kierunkiem mgr Anny Hiller. Wystawa znajduje się w czytelni naukowej – I piętro.

Zdjęcia: Izabela Bajor

Napisano w Bez kategorii