Biblioterapia na Forum Bibliotekarzy Województwa Śląskiego

20 października 2020 r. odbyło się XVI Forum Bibliotekarzy Województwa Śląskiego w Częstochowie. Tematem przewodnim forum było hasło: Biblioteka partnerem użytkownika. Spotkanie blisko 200 uczestników odbyło się online, na platformie ClickMeeting.

Celem konferencji była promocja działalności bibliotek, zwrócenie uwagi na istotne funkcje biblioteki, integracja środowiska bibliotekarzy oraz wymiana doświadczeń zawodowych.

W czasie konferencji Katarzyna Kucharzewska, nauczyciel bibliotekarz wygłosiła prelekcję na temat: Biblioterapia formą promocji czytelnictwa w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie. Prowadząca omówiła biblioterapię jako metodę pracy z uczniem w bibliotece szkolnej i pedagogicznej. Przedstawiła działalność biblioterapeutyczną w różnych obszarach w naszej Bibliotece. Ponadto zaprezentowała warsztat biblioterapeuty dostępny w zbiorach Biblioteki oraz w internecie.

Więcej informacji na temat Forum:
Forum Bibliotekarzy Województwa Śląskiego – Sekcja Bibliotekarska ZNP i Oddział TNBSP w Częstochowie

Biblioterapia na Forum Bibliotekarzy Województwa Śląskiego

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Kucharzewska