Cudze chwalicie, swego nie znacie (rok szkolny 2017/2018)

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas II Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie uczestniczyli w cyklu 7 zajęć promujących edukację czytelniczą i medialną Cudze chwalicie, swego nie znacie. Cykl został przygotowany przez nauczycieli bibliotekarzy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie we współpracy z wychowawcami oraz nauczycielami bibliotekarzami biblioteki szkolnej. W zajęciach wzięło udział 44 uczniów i 5 nauczycieli. Realizacja zadań zaplanowanych w cyklu opierała się na aktywności dzieci z wykorzystaniem różnych form pracy. Podczas kolejnych spotkań z cyklu uczniowie poznawali kulturę, historię, atrakcje turystyczne, gwarę najbliższej okolicy- Częstochowy i powiatu częstochowskiego, lublinieckiego, kłobuckiego i myszkowskiego. Podsumowaniem cyklu był wyjazd uczestników cyklu wraz z prowadzącymi zajęcia do Koszęcina, podczas którego uczniowie zwiedzali siedzibę Zespołu Śląsk oraz uczestniczyli w warsztatach etnograficznych oraz tanecznych.