Z Pyzą po polskich dróżkach (rok szkolny 2017/2018)

W roku szkolnym 2017/2018 110 uczniów i 7 nauczycieli klas II Szkoły Podstawowej nr 38 w Częstochowie wzięło udział w cyklu zajęć promujących edukację regionalną i rozwijających kompetencje czytelnicze Z Pyzą po polskich dróżkach. Cykl został przygotowany przez nauczycieli bibliotekarzy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie we współpracy z wychowawcami klas II Szkoły Podstawowej nr 38 w Częstochowie. Podczas zajęć uczniowie poznawali fragmenty utworu  Hanny Januszewskiej „Pyza na polskich dróżkach”, które były pretekstem do dyskusji nad pięknem naszego kraju. Uczniowie poznawali kolejne regiony i zakątki, które przemierzała Pyza, zbierając informacje dotyczące lektury i ciekawych miejsc naszego kraju. Dodatkową atrakcją zajęć była projekcja filmu animowanego Wędrówki Pyzy. Podczas zajęć mieli za zadanie uzupełniać lapbook dokumentujący działania podejmowane w trakcie cyklu zajęć. Podczas uroczystego zakończenia cyklu został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy lapbook dokumentujący cykl zajęć Z Pyzą po polskich dróżkach.