CPCD – Zimowe spotkanie z babcią Mikołajową 2010

17 grudnia 2010 roku, po raz trzeci w bibliotece, odbyły się Zimowe spotkania z Babcią Mikołajową. Uczestniczyły w nim pięciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 33 w Częstochowie, a poprowadziła je Babcia Mikołajowa wraz ze swymi pomocnikami z Bieguna Północnego. W trakcie mikołajkowego spotkania pracownicy biblioteki przeczytali dzieciom opowiadanie Ivy Wallace’a pt. Jak Puki uwierzył w Świętego Mikołaja. Dzieci z zapartym tchem wysłuchały opowieści, która wzbogacona była licznymi ilustracjami, prezentowanymi dzieciom w trakcie czytania.
W czasie zajęć maluchy z dużym zaangażowaniem odgadywały zagadki związane z zimą, Mikołajem i Świętami Bożego Narodzenia. Na zakończenie spotkania przedszkolaki z ogromną radością zaprezentowały zimowe piosenki, na koniec dzieci wraz z organizatorami spotkania pozowały do wspólnej, pamiątkowej fotografii. Nie zabrakło prezentów dla dzieci. Fundatorem upominków była Hurtownia Zabawek „AS”.