CPCD – Zimowe spotkanie z babcią Mikołajową 2011

W mroźny poranek, 8 grudnia 2011 r. główny hol Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” zamienił się w baśniową krainę z Bieguna Północnego. Do tej krainy na zimowe spotkania z Babcią Mikołajową zostały zaproszone dzieci z Artystycznego Przedszkola Olka Klepacza w Częstochowie oraz z Przedszkola Językowego Zgromadzenia Sióstr Córek Maryi z Pasche  w Częstochowie. Łącznie na holu znalazło się 56 przedszkolaków pod czujnym okiem przybyłych z nimi 6 opiekunów, oraz zaciekawieni dorośli widzowie z biblioteki i ośrodka doskonalenia.
Spotkanie to zostało zorganizowane przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej  we współpracy ze studentkami III roku pedagogiki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Grupa dwudziestu trzech studentek przygotowała przedstawienie „Grudniowy gość” pod kierunkiem pani dr Edyty Skoczylas-Krotli.
Nasi mali goście zostali powitani przez Babcię Mikołajową, która wraz z elfami przybyła na to spotkanie z Bieguna Północnego i chciała się dowiedzieć, czy wszystkie dzieci otrzymały prezenty od Świętego Mikołaja. Elfy i „dzieci” z krainy Mikołaja przybliżyły przedszkolakom tradycje mikołajowe z różnych krajów świata…… aż wreszcie w otoczeniu reniferów pojawił się Święty Mikołaj, który dość nietypowo, przybył do nas na hulajnodze. O piękną oprawę muzyczną przedstawienia zadbały odgrywające aktorskie role studentki.
Przedszkolaki miały możliwość wykazać się także refleksem, pomysłowością i wiedzą w rozwiązywaniu zagadek związanych z nadchodzącymi świętami.
Nie zabrakło też tańców i śpiewów, przedszkolaki wraz z aktorkami przedstawienia w barwnym korowodzie zapełniły hole Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” wypełniając je radosnym śmiechem i śpiewem.
Przedszkolaki zadeklarowały, że zawsze będą  wierzyć w istnienie Świętego Mikołaja, a on obdarował je upominkami, których fundatorem była Hurtownia Zabawek „AS” w Częstochowie.