Gra miejska „Szlakiem pomników Częstochowy”

Dnia 30 września 2019 r. nauczyciele Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie – dr Agata Arkabus, Anna Płusa i Marta Małek we współpracy z nauczycielem Szkoły Podstawowej nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie Panią Ewą Osowską zorganizowały dla uczniów klasy 7c grę miejską pt. Szlakiem pomników Częstochowy.

Gra miejska była jednym z elementów realizacji w Szkole Podstawowej nr 31 w Częstochowie unijnego programu europejskiego Erasmus+. W grze zostały wykorzystane elementy grywalizacji oraz pracy zespołowej.

Uczniowie przy wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych wykonywali zdania polegające na rozwiązywaniu quizów poszerzających ich wiadomości z zakresu życia i twórczości znanych Polaków. Szlak pomników Częstochowy obejmował następujące miejsca: pomnik Henryka Sienkiewicza, ławeczkę Haliny Poświatowskiej, popiersie Stanisława Staszica oraz pomnik dziewczynki z gołębiami. Przy każdym z obiektów umieszczony został kod QR, który po zeskanowaniu otwierał aplikację z testem do rozwiązania. Zakończenie gry miejskiej odbyło się w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie podczas którego wyłoniono zwycięską grupę.

Więcej na temat gry na stronie Szkoły Podstawowej nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie: http://sp31.edu.czestochowa.pl/art,702,gra-terenowa oraz na kanale You Tube.

dr Agata Arkabus