Kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021 – aktualizacja

Kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021:

1. Wdrażanie nowej podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem edukacji przyrodniczej i matematycznej. Rozwijanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności uczniów.
  2. Wdrażanie zmian w kształceniu zawodowym, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia osób dorosłych.
  3. Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno – pedagogicznego wszystkim uczniom
    z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i  edukacyjnych.
  4. Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.
  5. Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.
  6. Uwzględnienie w procesach edukacyjnych wymagań egzaminacyjnych dotyczących egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego przeprowadzanego w roku 2021.
  7. Działania w zakresie wsparcia wychowawczego i psychoprofilaktycznego środowiska szkolnego w sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią.

Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020-2021
Zmiana w podstawowych kierunkach polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020-2021

Ustalenie nowego kierunku polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021

Zestawienia bibliograficzne:

Wdrażanie nowej podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych

Rozwijanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności uczniów

Kształcenie zawodowe

Kształcenie osób dorosłych