„Mam marzenie. O wyjątkowych Polkach i Polakach” – podsumowanie projektu edukacyjnego

W roku szkolnym 2020/2021 nauczyciele bibliotekarze PBP RODN „WOM” we współpracy z wychowawcami i nauczycielami bibliotekarzami Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Skłodowskiej-Curie w Częstochowie zrealizowali projekt edukacyjny promujący edukację czytelniczą i medialną Mam marzenie. O wyjątkowych Polkach i Polakach.

Projekt skierowany został do uczniów klasy II a i II c i realizowany był w oparciu o książkę „12 wyjątkowych postaci : polscy autorzy o marzeniach” pod red. Anny Belter. Zajęcia odbywały się zdalnie, za pośrednictwem platformy ClickMeeting.

Celem projektu było zainteresowanie życiem i osiągnięciami sławnych Polaków i Polek, budzenie wrażliwości na treści zawarte w opowiadaniach, kształtowanie nawyku kulturalnego obcowania z książką, umiejętność samodzielnej pracy, umiejętność posługiwania się technologiami komunikacyjno-informacyjnymi, w tym pracy na tablicy interaktywnej oraz rozwijanie kreatywności uczniów i kształcenie umiejętności pracy w zespołach.

Więcej: https://biblioteka.womczest.edu.pl/new/mam-marzenie-o-wyjatkowych-polkach-i-polakach/