MIĘDZYSZKOLNY MÓL BIBLIOTECZNY 2018/2019

13 czerwca 2019 r. odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu czytelniczego W każdej szkole są książkowe mole, którego organizatorem była Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lelowie.

Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Lelów i trwał od 10 września 2018 r. do 31 maja 2019 r. Celem konkursu było wyłonienie uczniów, którzy najaktywniej korzystali z zasobów swojej biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2018/2019  i zostali szkolnymi molami bibliotecznymi. O tytuł  Międzyszkolnego Mola Bibliotecznego 2018/2019  rywalizowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lelowie, Nakle, Podlesiu i Ślęzanach.

Statuetkę i tytuł Międzyszkolnego Mola Bibliotecznego 2018/2019 otrzymała Karina Zymek – uczennica kl. VII  Szkoły Podstawowej w Podlesiu

II miejsce zajęła Magdalena Soja – uczennica kl. II b Szkoły Podstawowej Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lelowie

III miejsce – Małgorzata Piętak – uczennica kl. II Szkoły Podstawowej w Ślęzanach

IV miejsce – Laura Pawlik – uczennica kl. III Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Nakle.

Laureatka I miejsca otrzymała statuetkę Międzyszkolnego Mola Bibliotecznego 2018/2019, dyplom oraz nagrodę książkową. Pozostali laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki. Zwycięzcom konkursu serdecznie  gratulujemy. Nauczycielom bibliotekarzom bibliotek szkolnych dziękujemy za współpracę.