Narodowe Czytanie 2022 w Kłobucku

3 września 2022 roku odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Organizatorami imprezy w Kłobucku były: Biblioteka Publiczna Gminy Kłobuck oraz Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie. Spotkanie odbyło się na Rynku im. Jana Pawła II w Kłobucku. Wydarzenie honorowym patronatem objął burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski.

W programie imprezy znalazły się: wybrane Ballady i Romanse czytane przez mieszkańców miasta, piosenki z tekstami Adama Mickiewicza zaśpiewane przez Panią Oliwię Bielecką oraz tradycyjnie Wielki quiz o polskim romantyzmie.

W dniach poprzedzających Narodowe Czytanie w portalu społecznościowym Facebook publikowane były krótkie artykuły poświęcone życiu Adama Mickiewicza oraz Balladom i romansom. Można też było zmierzyć się z testem wiedzy o czytanych balladach.

Tekst: Edyta Sendal
Zdjęcia: E. Sendal, Z. Świątecka-Radzioch