Ogólnopolski konkurs „Szkoła na czasie – epodręczniki w klasie!”

Czas realizacji: listopad 2015 – styczeń 2016

Działania:

• Koordynacja konkursu na szczeblu wojewódzkim
  • Wsparcie organizacyjne i merytoryczne
  • Ocena prac konkursowych na II etapie realizacji
  • Komisja konkursowa – nauczyciele bibliotekarze PBP RODN „WOM” w Częstochowie
  • Wystąpienie laureata konkursu na konferencji „Akademia Szczęśliwego Dzieciństwa – w kręgu

Cele konkursu:

• zebranie pomysłów na najciekawsze zajęcia edukacyjne wykorzystujące epodręczniki zamieszczone na platformie www.epodreczniki.pl,
  • podniesienie kompetencji nauczycieli i uczniów w zakresie pracy metodą badawczą i wykorzystywania epodręczników,
  • opracowanie bazy dobrych praktyk wykorzystania nowoczesnych technologii w szkołach.

Konkurs adresowany był do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu projektu – pomysłu na zajęcia edukacyjne wykorzystujące opracowane w Ośrodku Rozwoju Edukacji epodręczniki. Pomysły – w formie opisu linków do dokumentacji z jego realizacji – były przedstawiane w formie elektronicznej.