Opowieść moli książkowych o Chrzcie Polski i początkach państwa polskiego

14 kwietnia 2021 r. obchodziliśmy 1055. rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę. Z tej okazji panie Anna Dąbrowska i Anna Hiller, nauczyciele bibliotekarze Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Częstochowie, zorganizowały spotkanie online „Opowieść moli książkowych o Chrzcie Polski i początkach państwa polskiego”, podczas którego uczestnicy poznali legendy i opowieści związane z tym wydarzeniem. Nauczyciele i uczniowie mieli okazję wysłuchać fragmentu książki „A to historia! Opowiadania z dziejów Polski” Kazimierza Szymeczko oraz rapowanego, przez autora pana Mikołaja „Miksera” Mądrzyka, wiersza „Mieszko I” z książki „Bohaterowie. Wielka księga dla małych”. Ponadto uczniowie obejrzeli edukacyjne filmiki ilustrujące dzieje państwa polskiego i historii związanej z przyjęciem chrztu przez Mieszka I. W wydarzeniu wzięło udział 42 nauczycieli oraz 429 uczniów z 14 placówek.  Na zakończenie dzieci mogły rozwiązać kilka interaktywnych zadań i ćwiczeń podsumowujących zdobytą wiedzę.

Pozdrowienia od Mieszka I: http://blabberize.com/view/id/2030456?secret=5dd0a2ba

Anna Dąbrowska