Pasowanie na czytelnika biblioteki – 2019

Pasowanie na czytelnika biblioteki  2019

31 stycznia 2019 r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lelowie zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki. Spotkanie miało miejsce  w bibliotece szkolnej. Uczniowie poznali zasady wypożyczania i zwracania książek, wskazywali różnicę między biblioteką a księgarnią, wysłuchali wiersza Jana Huszcza Skarga książki, poznali prośby książki, odgadywali zagadki literackie. Następnie pierwszoklasiści ślubowali, że czytając książki, będą je szanować i dbać o nie, po czym Pani Dyrektor pasowała każdego ucznia na czytelnika i przyjaciela biblioteki. Na pamiątkę tej chwili mali czytelnicy otrzymali zakładki do książki, dyplom oraz drobne upominki.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy ciekawych lektur. Pani Dyrektor, wychowawczyni kl. I oraz Paniom z biblioteki szkolnej dziękujemy za współpracę.

Tekst i zdjęcie: Jadwiga Górecka