RELACJA Z PODSUMOWANIA KONKURSÓW CZYTELNICZYCH

10 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lelowie odbył się apel zorganizowany przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lelowie i Bibliotekę Szkolną Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lelowie.

Spotkanie miało na celu włączenie się w obchody  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz uczczenie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z tej okazji w październiku i listopadzie zostały zorganizowane dwa konkursy szkolne.

Książka przyszłości

Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lelowie. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie książki przyszłości w oparciu o własną wizję.

Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Aleksandra Madej – kl. VI

II miejsce – Marta Bożek – kl. IV a

III miejsce – Marcin Kowalik – kl. IV a

Hubert Ptasik –  kl. IV a

Konrad Zasuń – kl.-  IV a

Wyróżnienie – Albert Labocha – kl. IV b

Andżelika Latosińska – kl. VI

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Droga do niepodległości – konkurs ładnego pisania
– O Dyrektorskie pióro

Konkurs skierowany był do uczniów klasy VII,  VIII Szkoły Podstawowej oraz III a, III  s Gimnazjum Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lelowie.

Zadaniem uczestników konkursu było odręczne napisanie wybranego tekstu o tematyce niepodległościowej, dowolnym narzędziem ( pióro, długopis, ołówek itp.). Praca mogła zawierać autorskie ilustracje, ornamenty i ozdobniki.

Dyrektorskie pióro otrzymali:

Weronika Haładus  – kl. III a – I miejsce

Agata Gorzkowska – kl. III s – II miejsce

Natalia Kitala  – kl. III s – III miejsce

Kacper Gorczyczyński-  kl. III a – III miejsce

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Podczas apelu uczniowie przypomnieli krótką historię samego święta, rolę biblioteki i książki

w życiu szkoły i ucznia, recytowali wiersze o książce i czytaniu, odgadywali zagadki literackie.

Prace konkursowe uczniowie mogą oglądać na wystawce w bibliotece szkolnej.

Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy wszystkim za udział i zaangażowanie oraz zachęciliśmy do wypożyczania i czytania książek pamiętając o słowach naszej noblistki

Wisławy Szymborskiej Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Serdecznie dziękujemy za współpracę pani Renacie Wawer i Agnieszce Kowalik.

tekst i zdjęcia: Jadwiga Górecka