Sieć współpracy i samokształcenia „Dziecko z niepełnosprawnościami w szkole i bibliotece”- podsumowanie.

Nauczyciele bibliotekarze Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lublińcu od maja 2019 r. do czerwca 2019 r. zorganizowali dla nauczycieli bibliotekarzy powiatu lublinieckiego sieć współpracy i samokształcenia „Dziecko z niepełnosprawnościami w szkole i bibliotece”. W ramach sieci odbyły się trzy spotkania, na których omówione zostały tematy związane z funkcjonowaniem dzieci z niepełnosprawnością ruchową, intelektualną, afazją, zespołem Aspergera, autyzmem i wadą słuchu w przestrzeni biblioteki szkolnej. Prelegentami byli zaproszeni psycholodzy z Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublińcu.