Sieć współpracy i samokształcenia opracowywanie zbiorów w komputerowym systemie bibliotecznym MOL

Od 8 kwietnia do 3 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu odbyły się trzy spotkania sieci współpracy i samokształcenia „Opracowywanie zbiorów w komputerowym systemie bibliotecznym MOL”. Uczestnikami sieci byli nauczyciele bibliotekarze powiatu lublinieckiego. Głównym celem pracy sieci była współpraca i samokształcenie w zakresie omawianego tematu.

Na pierwszym spotkaniu uczestnicy sieci wypracowali plan pracy i kontrakt. Omówili zadania, które obowiązywały uczestników w okresie pracy sieci. Podczas szkolenia nauczyciele bibliotekarze poznali podstawowe informacje związane z działaniem systemu bibliotecznego MOL.

Podczas kolejnych zajęć bibliotekarze poznali sposoby wprowadzania opisów bibliotecznych w programie MOL.

Ostatnie spotkanie warsztatowe było poświęcone na podsumowanie wszystkich informacji oraz przećwiczenie wyszukiwania opisów bibliograficznych i tworzenia zestawień bibliograficznych w poznanym programie.

Na zakończenie spotkania nauczyciele bibliotekarze sprecyzowali zakresy tematyczne sieci współpracy, w których chcieliby pracować w przyszłym roku szkolnym.

Małgorzata Goinda, Olimpia Zielińska, Anna Bidzińska-Kristof