Spotkanie autorskie z Panem Edwardem Przebieraczem

W czwartek 10 grudnia 2015 r. Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Filia w Lublińcu we współpracy z bibliotekarzami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii KonopnickieDSC00140j w Lublińcu zorganizowała spotkanie z poetą i wydawcą ziemi lublinieckiej Panem Edwardem Przebieraczem. Tematem spotkania skierowanego do uczniów klas piątych, była  „Droga książki od pisarza do czytelnika”. Nasz gość w barwny sposób przedstawił kolejne etapy powstawania książki z punktu widzeniaDSC00149 (1) autora oraz wydawcy. Zaprezentował kilka napisanych, opracowanych, bądź wydanych przez siebie książek. Ciekawym elementem wykładu było pytanie Pana Przebieracza skierowane do uczniów, najszybsza trafna odpowiedź została nagrodzona pakietem książek młodzieżowych.

Na zakończenie spotkania pisarz odpowiadał na pytania młodzieży, która w podziękowaniu za ciekawy wykład wręczyła mu bukiet kwiatów.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Goinda