Sprawozdanie z konkursu „Czy znasz atrakcje turystyczne powiatu myszkowskiego?”

5d07d769-288b-49a3-9aaa-d0e7cecdce6e12 grudnia 2015 roku w  Miejskim Domu Kultury odbył się powiatowy konkurs dla uczniów klas gimnazjalnych, pod honorowym patronatem Zarządu Powiatu Myszkowskiego Czy znasz atrakcje turystyczne Powiatu Myszkowskiego?” , którego organizatorem była Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Myszkowie. Celem Konkursu było:

• rozwijanie zainteresowań oraz popularyzowanie wiedzy o miejscu zamieszkania i okolicy
  • rozbudzanie zainteresowania walorami turystycznymi Powiatu Myszkowskiego
  • poznawanie ciekawych i mało znanych miejsc oraz obiektów
  • budzenie lokalnego patriotyzmu

W konkursie wzięło udział sześcioro uczniów z  Gimnazjum im. Jana Pawła II w ŻarkachLetnisku, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Niegowie oraz Zespołu SzkółPińczycach.  Konkurs rozpoczął się o godzinie 10.00. Nauczycieli i uczniów  przywitała Edyta Polak kierownik PBP RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Myszkowie . Następnie rozpoczęły się zmagania konkursowe, polegające na rozwiązaniu przez uczniów, w ciągu 60 minut, testu złożonego z 30 pytań otwartych sprawdzających wiedzę. Maksymalna ilość punktów jaką można było zdobyć to 33. W skład Komisji konkursowej  weszli: Marcin Pilis – rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Myszkowie, Tomasz Kołacz – twórca bloga Ziemia Myszkowska, Edyta Polak – kierownik PBP RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Myszkowie, Beata Loch – nauczyciel bibliotekarz PBP RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Myszkowie.

Po zakończeniu pracy, komisja ogłosiła wyniki rywalizacji:

I miejsce – Patrycja Duda Zespół Szkół w Pińczycach

II miejsce – Zofia Jędrzejewska Gimnazjum im. Jana Pawła II w Niegowie

III miejsce – Kamil Skowron Gimnazjum im. Jana Pawła II w Niegowie

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe – albumy o tematyce krajoznawczej oraz drobne upominki ufundowane przez Zarząd Powiatu Myszkowskiego.

Uczestnikom konkursu i ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Jury konkursu dziękujemy za owocną współpracę. Szczególne podziękowania składamy Zarządowi Powiatu Myszkowskiego  za objęcie wydarzenia honorowym patronatem oraz ufundowanie nagród i upominków dla uczestników konkursu i ich opiekunów. Dziękujemy również Miejskiemu Domowi Kultury za udostępnienie sali do przeprowadzenia konkursu.