Światowy Dzień Pluszowego Misia 2015

25 listopada 2015 r.Światowy Dzień Pluszowego Misia_Lelów w naszej bibliotece kolejny raz obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość zorganizowała i przeprowadziła Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lelowie wraz z Zespołem Szkolno Przedszkolnym w Lelowie i Gminną Biblioteką Publiczną w Lelowie. W spotkaniu wzięło udział 88  uczniów z klas I – III Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lelowie.  Wszyscy uczniowie przyszli w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół.  Maskotki były różne, od bardzo malutkich do bardzo dużych.

Zabawę rozpoczęliśmy od powitania i  przybicia dzieciom na rękach pieczątek  z podobizną misia. Następnie uczennica klasy III w imieniu  przybyłych dzieci złożyła Misiowi urodzinowe życzenia i wręczyła prezent w postaci baryłki miodu. Wszyscy zaśpiewali Misiowi „Sto lat”. W trakcie spotkania Jubilat opowiedział historię Pluszowego Misia. Były  pląsy z maskotkami, recytacje wierszy, śpiewanie piosenek o misiu, wspólna zabawa „Misiowy masarz”. Nie mogło zabraknąć również konkursów: kto szybciej, bez pomocy rąk opróżni talerzyk z miodem, rozpoznaj jaki to smak, idziemy przez most.  Miś nagradzał uczestników konkursów słodkimi przysmakami. Wszyscy uczniowie mogli również obejrzeć wystawę dostępnych w bibliotece książek o misiach.

Uroczystość zakończyliśmy wręczeniem pamiątkowego dyplomu i drobiazgu dla każdej klasy. Miś podziękował wszystkim za udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, poczęstował gości małym co nieco i zaprosił na kolejne spotkanie za rok.
          Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu i współpracę.

Tekst, zdjęcia Dorota Kulawiak