Światowy Dzień Pluszowego Misia 2016

Światowy Dzień Pluszowego Misia_Lelów25 listopada 2016 r. w naszej bibliotece kolejny raz obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość zorganizowała i przeprowadziła Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lelowie wraz z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Lelowie i Gminną Biblioteką Publiczną w Lelowie. W spotkaniu wzięło udział 86 uczniów z klas I – III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lelowie.

Wszyscy uczniowie przyszli na spotkanie w towarzystwie swoich pluszowych ulubieńców. Na powitanie, przyjaciele Kubusia Puchatka, przybili dzieciom na rękach pieczątkę z podobizną misia. Następnie dzieci zasiadły do obejrzenia inscenizacji fragmentu z  Kubusia Puchatka pt. „Poszukiwanie ogona”. W rolę aktorów wcielili się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lelowie  oraz pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Lelowie.

W dalszej części spotkania były różne konkursy: przypinanie ogona Kłapouchemu, lelów_dzien_pluszowego_misializanie miodu na czas, skoki kangura, zbieranie wykałaczek. Miś nagradzał uczestników konkursów słodkimi przysmakami. Przerywnikiem między konkurencjami były pląsy z maskotkami, śpiewanie piosenek o misiu, wspólna zabawa „Misiowy pociąg”.

Na zakończenie zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Kubuś Puchatek i jego Przyjaciele”. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszystkie prace konkursowe można było podziwiać na wystawie, której towarzyszyły pluszowe maskotki.

Miś podziękował wszystkim zebranym gościom za udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, poczęstował małym co nieco i zaprosił na kolejne spotkanie za rok.

Dziękujemy za wspólną zabawę.

tekst : Jadwiga Górecka

zdjęcia: Dorota Kulawiak