„Tradycje Świąt Wielkanocnych” – spotkania online

30 marca 2021 r. panie Anna Dąbrowska i Anna Hiller, nauczyciele bibliotekarze Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Częstochowie, zorganizowały spotkanie online „Tradycje Świąt Wielkanocnych” , podczas którego uczestnicy poznali zwyczaje i tradycje związane z tym najpiękniejszym i najważniejszym w kalendarzu katolickim Świętem. W wydarzeniu wzięło udział 41 nauczycieli, 455 dzieci klas 0-IV z 9 szkół podstawowych i placówek oświatowych. Jest nam niezmiernie miło, że tak licznie zgromadzeni przed ekranami komputerów uczniowie oraz nauczyciele zechcieli wraz z nami spędzić  ten przedświąteczny czas. Podczas spotkania uczestnicy mogli  wysłuchać wielu ciekawostek na temat przygotowania do świąt, poznać symbolikę wielkanocnego stołu i zwyczaje świąteczne. Wysłuchali również krótkiej opowiastki o świętach i wesołych piosenek, a na zakończenie spotkania wszyscy zostali zaproszeni do gier i zabaw interaktywnych w zaciszu swojego domu.

Tekst: Anna Dąbrowska