Wideokonferencja „Rola literatury biblioterapeutycznej w edukacji emocjonalnej dzieci i młodzieży”

27 kwietnia 2021 roku odbyło się kolejne spotkanie online, trwające 2 godziny dydaktyczne na platformie ClickMeeting pt. „Rola literatury biblioterapeutycznej w edukacji emocjonalnej dzieci i młodzieży”. Szkolenie przeprowadziły Katarzyna Kucharzewska i Marta Małek – nauczyciele bibliotekarze Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie. W wideokonferencji udział wzięło 65 osób z Częstochowy, powiatu częstochowskiego oraz innych miast Polski.

Prowadzące omówiły sytuację emocjonalną uczniów w czasie pandemii oraz emocje jakie pojawiają się u uczniów w trakcie nauki zdalnej. Następnie przybliżone zostały cele edukacji emocjonalnej, która jest prowadzona podczas zajęć biblioterapeutycznych. Przedstawiona została także tematyka zajęć, przykładowe zabawy, pomoce dydaktyczne do lekcji.

Uczestnicy szkolenia poznali bogatą literaturę biblioterapeutyczną, materiały edukacyjne i przydatne strony edukacyjne dostępne w internecie. Prowadzące wyświetliły krótkie filmy edukacyjne dotyczące tematu szkolenia.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Kucharzewska