Wideokonferencja „Rola literatury w kształtowaniu postaw i zachowań uczniów w szkole oraz w świecie wirtualnym”

W dniu 28.09.2020 r. odbyła się wideokonferencja pt. „Rola literatury w kształtowaniu postaw i zachowań uczniów w szkole oraz w świecie wirtualnym” – szkolenie online przeprowadzone przez nauczycieli bibliotekarzy Katarzynę Kucharzewską i Martę Małek.

W trakcie szkolenia online przedstawione zostały zagrożenia w cyberprzestrzeni, najczęściej spotykane postawy i zachowania użytkowników internetu, a także sposoby bezpiecznego i efektywnego wykorzystania zasobów sieci przez uczniów.

Omówiona została również rola biblioterapii i literatury w wychowaniu ucznia. Zaprezentowano przydatne materiały edukacyjne.