Wiosenne spotkanie z boćkiem Kajtkiem – relacja z czytelniczego spotkania online

9 kwietnia 2021 r., Anna Dąbrowska i Anna Hiller, nauczyciele bibliotekarze Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Częstochowie, zorganizowały spotkanie online „Wiosenne spotkanie z boćkiem Kajtkiem”, podczas którego uczestnicy mogli dowiedzieć się dlaczego bocian biały i czarny są pod ścisłą ochroną, ile waży bocianie gniazdo i  jaką rozpiętość skrzydeł ma bocian i wiele innych ciekawych informacji dotyczących życia bociana.  Dzieci poznały też sympatycznego bociana Kajtka, bohatera książki Marii Kownackiej, oglądając prezentację przygotowaną z kolorowych przeźroczy i słuchając fragmentów utworu. Ponadto dzieci obejrzały film edukacyjny „Wywiad z bocianem” oraz wysłuchały piosenki o boćku. Na zakończenie spotkania dzieci mogły obejrzeć animowany film „Reksio i bocian”, w  której sympatyczny Reksio pomógł przetrwać zimę rannemu bocianowi. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do gier i zabaw interaktywnych w zaciszu swojego domu.

W wydarzeniu wzięło udział 32 nauczycieli i 314 uczniów i wychowanków szkół podstawowych i placówek oświatowych. Jest nam niezmiernie miło, że tak licznie zgromadzeni przed ekranami komputerów uczniowie oraz nauczyciele zechcieli wraz z nami przywitać wiosnę i  powracające z Afryki bociany.

Tekst: Anna Dąbrowska