Wystawa gazetek szkolnych z konkursu na „Szkolną Gazetę z Dodatkiem Ekologicznym”

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie zaprasza do obejrzenia pokonkursowej wystawy gazetek szkolnych biorących udział w konkursie na „Szkolną Gazetę z Dodatkiem Ekologicznym”.

Konkurs zorganizował Tygodnik Regionalny „Gazeta Częstochowska”, ZO LOP w Częstochowie oraz Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie (pani Alina Grabna – nauczyciel bibliotekarz).

W bieżącym roku szkolnym (2018/2019) konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Łącznie wpłynęło 25 numerów gazet:
– szkoły podstawowe  –  17  numerów
– szkoły ponadpodstawowe  – 8 numerów.

Komisja konkursowa w składzie:
Przewodnicząca: Urszula Giżyńska – redaktor naczelna Tygodnika Regionalnego „Gazeta Częstochowska”
Członkowie:

• Maria Jasińska – wiceprezes Zarządu Okręgu LOP w Częstochowie
  • Katarzyna Śliwińska – pracownik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa
    i Leśnictwa Urzędu Miasta  Częstochowy
  • Paweł Wójcik – pracownik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa
    i Leśnictwa Urzędu Miasta  Częstochowy

przeanalizowała i oceniła nadesłane prace w dwóch kategoriach wiekowych.

Szkoły podstawowe:

– I miejsce  – Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa w Częstochowie  – „Juromaniak”

– I miejsce – Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2  im. Z. Herberta w Częstochowie – „Herberciaki na STO DWA”

– II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 30 w Częstochowie – „Zielona 30-stka”

– II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 w Częstochowie – „Jedenastka”

– III miejsce  – Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa w Częstochowie – „Kurier Jurajski z głębi Jury”

– III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 42 w Częstochowie – „Dla przyrody, dla człowieka”

wyróżnienie  – Szkoła Podstawowa nr 31  w Częstochowie  – „Eko przyjaciele”

wyróżnienie – Szkoła Podstawowa nr 31 w  Częstochowie – „Eko pasjonata”

– wyróżnienie – Szkoła Podstawowa nr 8 w Częstochowie  – „Żuczek”

– wyróżnienie  – Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa w Częstochowie – „Gazeta z dodatkiem ekologicznym”

– wyróżnienie – Szkoła Podstawowa w Janowie –  „Eko szkoła”