120 urodziny Pluszowego Misia

18  listopada 2022 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lelowie i Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie po raz kolejny zorganizowały dwa odrębne spotkania dla przedszkolaków i  uczniów klas I – III Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Lelowie.

Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania krótkiej historii Pluszowego Misia, złożenia solenizantowi życzeń i wręczenia laurki.

Następnie Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa sponsorowany przez GBP w Lelowie zaprosił wszystkich gości na spektakl  pt. „MISIO TULISIO”.

Bohaterami przedstawienia byli: Miś Tulisio, Kasia, żaba oraz królik, który koniecznie chciał popsuć urodzinowe przyjęcie Misia. Z tym wydarzeniem związane były różne perypetie bohaterów, ale na koniec wszystko skończyło się dobrze i dzieci mogły wspólnie odśpiewać Misiowi sto lat.

Spektakl oprócz bajkowych treści niósł przesłanie, że w życiu nie są najważniejsze rzeczy materialne ale rodzina, przyjaciele  i dobre wzajemne relacje. Warto też troszczyć się o przyjaźń i ją pielęgnować. Dobrze też  mieć odwagę przyznać się do błędu, dzięki czemu na pewno nie zostaniemy sami.

Na zakończenie Miś podziękował swoim gościom za przybycie, wręczył  pamiątkowe dyplomy,  poczęstował małym co nieco i zaprosił na kolejne spotkanie za rok.

Tekst i zdjęcia: Dorota Kulawiak