Bajkoterapia w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

22 marca 2017  r. odbyło  się seminarium „Bajkoterapia w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”. Prowadząca Katarzyna Kucharzewska omówiła bajkoterapię jako metodę nauczania oraz rolę bajkoterapii w wychowaniu dzieci. Zaprezentowała metody i formy pracy na zajęciach  grupowych z zastosowaniem bajki terapeutycznej. Przedstawiła przykłady bajek relaksacyjnych, psychoedukacyjnych i psychoterapeutycznych. Omówiła także współczesne bajki, które cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku wydawniczym m.in. bajki dramowe, coachingowe, naukowe, modułowe, aktywne, motywujące, rymowane, filozoficzne, metaforyczne oraz logopedyczne. Zgromadzeni nauczyciele, pedagodzy oraz bibliotekarze poznali bogaty warsztat biblioterapeuty : wydawnictwa książkowe, czasopisma i audiobooki.

Tekst i zdjęcia : Katarzyna Kucharzewska