Biblioterapia w praktyce edukacyjno-wychowawczej

27 kwietnia 2022 roku w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie przeprowadzona została wideokonferencja na temat: „Biblioterapia w praktyce edukacyjno-wychowawczej”. Szkolenie odbyło się na platformie ClickMeeting i trwało dwie godziny dydaktyczne. Wideokonferencję przeprowadziła Katarzyna Kucharzewska – nauczyciel bibliotekarz Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie.

W trakcie spotkania prowadząca omówiła biblioterapię jako metodę pracy z uczniem w bibliotece szkolnej, pedagogicznej, świetlicy czy na zajęciach wychowawczych. Następnie zostały przedstawione narzędzia, techniki i środki biblioterapeutyczne. Zaprezentowany został także podstawowy warsztat nauczyciela biblioterapeuty – wykaz literatury dostosowanej do danego problemu wychowawczego ucznia.

Katarzyna Kucharzewska