Noworoczne bajkowe spotkanie w bibliotece

13 stycznia 2016 r. korytarz Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie zamienił się w baśniowy las wypełniony ulubionymi bohaterami dziecięcych opowieści. Spotkanie zostało zorganizowane przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej  we współpracy ze studentkami III roku pedagogiki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Panie studentki przygotowały przedstawienie pod kierunkiem pani dr Edyty Skoczylas-Krotli.

W noworocznym bajkowym spotkaniu wzięło udział 133 dzieci i 16 opiekunów. Dzieci śledziły przygody Czerwonego Kapturka śpieszącego w odwiedziny do swojej chorej babci. W drodze do domu babci dziewczynka spotkała nie tylko złego wilka, ale również postaci z innych bajek: Jasia i Małgosię oraz krasnoludki. I tym razem dobro zwyciężyło nad złem i wilkowi nie udało się pożreć ani Kapturka, ani babci, co mali widzowie przyjęli z wielką ulgą i radością.

To pierwsze w tym roku spotkanie w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Po przedstawieniu wszyscy bawili się wesoło przy dźwiękach muzyki. Każde dziecko miało też okazję sfotografować się z autorkami i aktorkami przedstawienia. Wszyscy otrzymali pamiątkowe naklejki z logo fundacji Cała Polska czyta dzieciom. Uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy w przyszłym roku.

Anna Dąbrowska
Fot. Marta Małek