Najaktywniej Czytający Trzecioklasista – rozstrzygnięcie konkursu

Chłopiec uśmiechnięty siedzi nad otwartą książką w bibliotece.

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, kształtowanie nawyku systematycznego czytania oraz promocja księgozbiorów bibliotek szkolnych. Organizatorzy mieli za zadanie wskazać uczniów trzecich klas szkół podstawowych, którzy w okresie od 1 września 2023 roku do 31 maja 2024 roku przeczytali najwięcej książek dostępnych w bibliotece szkolnej.

Do konkursowych zmagań na „Najaktywniej czytającego Trzecioklasistę” zgłosiło się dziewięć szkół podstawowych z powiatu lublinieckiego:

• Szkoła Podstawowa im. J. Ligonia w Strzebiniu,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. W. Kawy i B. Kawy w Kośmidrach,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Konopnickiej w Lublińcu,
  • Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie,
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu,
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Psarach,
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Koszęcinie,
  • Szkoła Podstawowa im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie,
  • Katolicki Zespół Szkolno-Przedszkolny im. św. Edyty Stein w Lublińcu.

Spośród zgłoszonych trzecioklasistów najlepszymi czytelnikami okazali się:

I miejsce zajął Szymon Aleksy z Zespołu Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie – 176 przeczytanych książek, pod opieką nauczyciela bibliotekarza Pani Agaty Sart.

II miejsce zajął Jakub Suda ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu – 138 przeczytanych książek, pod opieką nauczyciela bibliotekarza Pani Barbary Brewki.

III miejsce zajęła Maria Kaczmarzyk ze Szkoły Podstawowej im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie  –  84 przeczytane książki, pod opieką nauczyciela bibliotekarza Pani Anny Lipińskiej.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników!

Anna Bidzińska-Kristof, Małgorzata Goinda, Olimpia Zielińska

Bezpłatna czytelnia internetowa IBUK LIBRA

Od 10 stycznia 2024 r. Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lublińcu umożliwia swoim czytelnikom bezpłatny dostęp do wybranych publikacji elektronicznych na platformie IBUK LIBRA – jednej z największych czytelni internetowych w Polsce.

Udostępniliśmy Państwu ok. 2000 tytułów elektronicznych książek, w większości z zakresu pedagogiki, psychologii i nauk pokrewnych. Korzystanie z tych publikacji jest możliwe na każdym urządzeniu (komputer, tablet, laptop, smartfon) przez całą dobę.

Dostęp do elektronicznego zbioru może posiadać każdy zapisany do naszej biblioteki czytelnik, który otrzyma od biblioteki osobisty PIN (kod aktywacyjny), niezbędny do korzystania z bazy i zaloguje się na platformie IBUK LIBRA przez stronę http://libra.ibuk.pl. Osoby, które nie posiadają konta w naszej bibliotece serdecznie zapraszamy do naszej placówki w celu zapisania się.

Osoby, które chcą otrzymać PIN proszone są o zgłoszenie się osobiście w naszej bibliotece.

PIN jest ważny do 14.10.2024 r.