Książki naszych marzeń – zakończenie projektu.

W roku szkolnym 2015/2016 nauczyciele bibliotekarze Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lublińcu wspierały szkoły podstawowe w realizacji Rządowego programu „Książki naszych marzeń”, którego celem było rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

We współpracy z bibliotekarzami szkół podstawowych z terenu powiatu lublinieckiego przeprowadzono konsultacje w sprawie zakupów książek dla tych bibliotek oraz zorganizowano następujące imprezy czytelnicze:

• inscenizacje teatrzyku kukiełkowego pt. „Smok Wawelski” dla uczniów klas I-VI Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lublińcu, dla uczniów klas II-III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszęcinie, dla uczniów klas I-II Szkoły Podstawowej nr 3 im.Bohaterów Westerplatte w Lublińcu, dla klas II Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu, dla Oddziału Przedszkolnego i klas I-III Zespołu Szkół w Lubecku,
  • spotkanie z wydawcą i poetą ziemi lublinieckiej Panem Edwardem Przebieraczem dla uczniów klas V Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu,
  • konkurs : „Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska” dla uczniów klas V szkół podstawowych powiatu lublinieckiego.

Nasza oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli.

Zobacz: Książki naszych marzeń – relacja z pierwszego półrocza pracy

Małgorzata Goinda