Światowy Dzień Drzewa podsumowanie wydarzenia

W poniedziałek 10 października 2022 r. w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie obchodziliśmy „Światowy Dzień Drzewa”.

W zajęciach online na platformie ClickMeeting udział wzięli uczniowie klas 1-3 z 11 szkół podstawowych, w tym podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Częstochowie. Ogółem w wydarzeniu brało udział 279 uczniów i 29 nauczycieli.

Podczas spotkania nauczyciele bibliotekarze: Aneta Przybyłowicz i Ernest Pidzik przeczytali fragmenty książki pt. „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej. Z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej prowadzący przedstawili ciekawostki na temat drzew. Uczniowie mieli również okazję sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując interaktywne zadania online.

Celem spotkania było:

1. Propagowanie działań proekologicznych.
  2. Wzbudzanie zainteresowań otaczającą nas przyrodą.
  3. Promowanie czytelnictwa w oparciu o polską literaturę dziecięcą.
  4. Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w celu uzyskania informacji zwrotnej.

Bardzo Wszystkim dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy na kolejne spotkania online.

Tekst i zdjęcia: Aneta Przybyłowicz, Ernest Pidzik