SZKOLENIE RADY PEDAGOGICZNEJ W FORMIE ZDALNEJ

8 grudnia 2021 roku w odbyło się szkolenie rady pedagogicznej w formie online, przeprowadzone dla Miejskiego Przedszkola nr 17 im. Siedmiu Krasnoludków w Częstochowie na temat „Bajka terapeutyczna w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, w tym z dziećmi z zaburzeniami lękowymi”.

Szkolenia odbyło się na platformie ClickMeeting i trwało dwie godziny dydaktyczne. Wideokonferencję przeprowadziły Katarzyna Kucharzewska i Marta Małek – nauczyciele bibliotekarze Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie.

Prowadzące omówiły sytuację emocjonalną dziecka w czasie pandemii, związane z tym obawy i lęki oraz wpływ internetu i urządzeń ekranowych na rozwój dziecka. Następnie przedstawiona została metoda bajkoterapii i jej rola w niwelowaniu zaburzeń lękowych u dzieci w wieku przedszkolnym. Zaprezentowana została literatura przedmiotu oraz przydatne portale edukacyjne i strony internetowe dotyczące ww. tematu.

Katarzyna Kucharzewska