Terapeutyczna wartość książki i cyfrowy dobrostan w dobie pandemii

Wideokonferencja „Terapeutyczna wartość książki i cyfrowy dobrostan w dobie pandemii”

8 grudnia 2020 roku odbyło się szkolenie online przeprowadzone przez nauczycieli bibliotekarzy Katarzynę Kucharzewską i Martę Małek pt. „Terapeutyczna wartość książki i cyfrowy dobrostan w dobie pandemii”.

W pierwszej części wideokonferencji omówiony został problem nadużywania technologii przez uczniów, a także wady i zalety zdalnej edukacji. Wprowadzone zostało pojęcie „cyfrowego dobrostanu” i sposoby jego osiągania.

W trakcie drugiej części prowadząca omówiła terapeutyczną wartość książki w dobie pandemii. Zaprezentowana została literatura z zakresu relaksacji, uważności, wizualizacji oraz teksty bajek relaksacyjnych. Omówiona została również rola biblioterapii w wychowaniu ucznia.

W czasie szkolenia zaprezentowane zostały przydatne strony internetowe z zakresu ww. tematu.

Katarzyna Kucharzewska