Papierowe opowieści. Teatrzyk Kamishibai – cykl zajęć dla przedszkolaków (2016/2017)

W roku szkolnym 2016/2017 w Miejskim Przedszkolu nr 33 w Częstochowie oraz w Miejskim Przedszkolu nr 5 w Częstochowie przeprowadzono cykl 6 zajęć promujących edukację czytelniczą i medialną Papierowe opowieści. Teatrzyk Kamishibai. Ten ciekawy sposób rozwijania kompetencji czytelniczych u najmłodszych jest doskonałym narzędziem ułatwiającym naukę czytania i umiejętność opowiadania. Dzieci słuchając i oglądając ilustracje ożywiają w sobie wyobraźnię. Zajęciom towarzyszyły również gry, zabawy dydaktyczne, praca z tablicą interaktywną oraz aktywność plastyczna i ruchowa. W urozmaicony i atrakcyjny dla dzieci sposób promowana była wartość głośnego czytania i aktywnego słuchania. Teatrzyk Kamishibai pozwolił na nawiązanie z młodymi odbiorcami specjalnej relacji, podczas której obcowanie z tekstem literackim odbywało się w miłej i przyjaznej atmosferze. Prace plastyczne powstałe podczas zajęć zostały zaprezentowane w bibliotece pedagogicznej. W spotkaniach wzięło udział 61 dzieci oraz 7 nauczycieli. Wszystkim bardzo dziękujemy za miłe spotkania.

Tekst: Anna Dąbrowska
Anna Hiller