Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2016 „ Książka to dopiero początek…”

imgp001428 października 2016 r. w Szkole Podstawowej Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lelowie po raz kolejny kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Z tej okazji nasza biblioteka wspólnie z biblioteką szkolną przygotowała apel szkolny, podczas którego uczniowie przypomnieli krótką historię samego święta, znaczenie biblioteki i książki w życiu szkoły i każdego ucznia. W trakcie spotkania uczniowie recytowali wiersze o książce i czytaniu, zaprezentowali  swoje umiejętności artystyczne w scenkach „ Moje książki” oraz „Kwoka”  Jana Brzechwy.

Dokonaliśmy podsumowania konkursu plastycznego „Na najładniejszą zakładkę do książki”. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów, w dwóch kategoriach wiekowych : klasy I – III, klasy IV – VI. Ogółem w konkursie wzięło udział 63 uczniów.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, pozostali pamiątkowe dyplomy.

Na zakończenie spotkania była możliwość obejrzenia prac konkursowych.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i współpracę pani Anecie Włodarskiej

i Renacie Korzeniec.