Narodowe Czytanie 2020 w Urzędzie Gminy w Lelowie

5 września 2020 r. o godz. 11.00 w Urzędzie Gminy w Lelowie odbyła się kolejna – dziewiąta edycja Narodowego Czytania, ogólnopolskiej akcji pod patronatem Pary Prezydenckiej, zorganizowana przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lelowie, Gminną Bibliotekę Publiczną w Lelowie oraz Wójta Gminy Lelów.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju – COVID-19, w trosce o bezpieczeństwo i zachowanie wszelkich środków ostrożności, organizatorzy zaprosili wszystkich zainteresowanych do śledzenia lelowskiej odsłony Narodowego Czytania na żywo w wersji online.

W rolę lektorów wcielili się przedstawiciele różnych instytucji lokalnych : Urzędu Gminy, Rady Powiatu Częstochowskiego, Lelowskiego Towarzystwa Historyczno-Kulturalnego im. Walentego Zwierkowskiego, Klubu Seniora, Szkoły Podstawowej w Podlesiu, Szkoły Podstawowej w Ślęzanach, Przedszkola i Szkoły Podstawowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lelowie.

W holu Urzędu Gminy można obejrzeć okolicznościową wystawę poświęconą Balladynie Juliusza Słowackiego.

Uczestnikom Narodowego Czytania serdecznie dziękujemy.

Narodowe Czytanie 2020Narodowe Czytanie 2020Narodowe Czytanie 2020Narodowe Czytanie 2020Narodowe Czytanie 2020Narodowe Czytanie 2020Narodowe Czytanie 2020Narodowe Czytanie 2020

Tekst : Dorota Kulawiak
Zdjęcia: Łukasz Kocela