Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poetyckie Krajobrazy” poświęconym poezji Kazimierza Wierzyńskiego. Rok 2024 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Rokiem Kazimierza Wierzyńskiego w związku z 130. rocznicą urodzin poety.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Starosta Częstochowski oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Częstochowie.

Konkurs skierowany jest do nauczycieli i uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z Częstochowy oraz powiatu częstochowskiego.

Zmagania konkursowe odbędą się 24 października 2024 roku, w godz. 10.00-14.00.

Nagrody rzeczowe i książkowe w konkursie będą ufundowane przez Pana Krzysztofa Smelę, Starostę Częstochowskiego.

Katarzyna Kucharzewska 34 360 60 04 w. 253, e-mail: kucharzewska@womczest.edu.pl
Barbara Witkowska 34 360 60 04 w. 248, e-mail: witkowska@womczest.edu.pl

Dokumenty konkursowe: