Światowy Dzień Pluszowego Misia 2018

23 i 27 listopada 2018 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lelowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie oraz Zespół Szkolno Przedszkolny w Lelowie zorganizowały spotkania.

23 listopada 2018 r. gościliśmy wychowawców i  uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lelowie oraz Szkoły Podstawowej w Ślęzanach.  Goście przybyli do Gminnej Biblioteki Publicznej w Lelowie w towarzystwie swoich pluszowych ulubieńców. Biletem wstępu na urodzinowe przyjęcie było przybicie na ręce pieczątki z podobizną misia. Uczniowie wysłuchali historii pluszowej zabawki i zostali zaproszeni do obejrzenia inscenizacji Urodziny Misia. W rolę aktorów wcielili się pracownicy obu bibliotek. Dzieci składając urodzinowe życzenia wręczyły Jubilatowi tort i laurkę, następnie wyrecytowały wiersze. Następnie wszyscy wspólnie zaśpiewali tradycyjne 100 lat. W dalszej części spotkania Miś zaprosił dzieci do wspólnej zabawy: konkursów, zagadek i śpiewu. Na zakończenie Miś podziękował swoim gościom za przybycie, wręczył wychowawcom klas pamiątkowe dyplomy, poczęstował małym co nieco i zaprosił na kolejne spotkanie za rok.

27 listopada 2018 r. gośćmi Pluszowego Misia były przedszkolaki z Przedszkola Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lelowie oraz Przedszkola w Ślęzanach. Dzieci poznały historię pluszowej maskotki, obejrzały przedstawienie Urodziny Misia, złożyły Misiowi urodzinowe życzenia, wysłuchały bajki O Maszy i Niedźwiedziu, po czym włączyły się do wspólnej zabawy. Miś podziękował i pożegnał swoich małych gości zapraszając ich za rok na swoje 117 urodziny.

Dziękujemy wszystkim za współpracę i udział w spotkaniach.

Tekst: Dorota Kulawiak
Zdjęcia: Beata Wizdorf-Złotorowicz