Zawód bibliotekarz. Spotkanie czytelnicze dla uczniów klas I i II Szkoły Podstawowej nr 1 w Myszkowie

f22 (1)

3 czerwca i 10 czerwca 2015 r. bibliotekę pedagogiczną odwiedziły dzieci z klasy II a oraz I a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Myszkowie. Podczas spotkania uczniowie zostali powitani przez Panią Beatę Loch – nauczyciela bibliotekarza PBP RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Myszkowie. Bibliotekarka pytała o doświadczenia czytelnicze dzieci i zachęcała do korzystania z bogatego księgozbioru biblioteki. Dzieci  odczytały zostawiony dla nich list, będący jednocześnie zagadką. Następnie zostały im pokazane działy biblioteki, zwracając uwagę na zachowanie czytelników w różnych miejscach. W magazynach biblioteki, obok nowych książek, zostały również zaprezentowane zniszczone egzemplarze, co było pretekstem do krótkiej dyskusji nad tym jak należy obchodzić się z książkami. Nauczycielka opowiedziała o swojej pracy, a dzieci miały okazję wzięcia udziału w zabawie Jestem bibliotekarzem. Mogły także odgadywać zagadki dotyczące bajek oraz drogi książki do czytelnika. Na koniec zajęć dzieci wykonały zakładkę do książki. Część dzieci wolała układać ulubione bajkowe postacie z kasztanów. Nauczycielka wyraziła nadzieję, że przyjaźń zawarta w bibliotece przetrwa na długie lata.

Tekst: Beata Loch