119 urodziny Pluszowego Misia

26 listopada 2021 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lelowie i Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie po raz kolejny zorganizowały spotkanie dla przedszkolaków i uczniów klas I – III Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Lelowie.

Spotkanie rozpoczął spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa pt. „Miś Marcel i przyjaciele kłopotów mają wiele”. Tematem przedstawienia były urodziny Misia Marcela i związane z tym wydarzeniem perypetie. Finałem czego był marchewkowy tort, wspólny taniec i odśpiewanie sto lat.

Spektakl, oprócz bajkowych treści, niósł przesłanie, że w życiu nie są najważniejsze rzeczy materialne ale rodzina, przyjaciele i dobre wzajemne relacje. Warto troszczyć się o innych, pielęgnować przyjaźń , jeśli trzeba – mieć odwagę przyznać się do błędu, dzięki czemu na pewno nie zostaniemy sami.

Po zakończeniu spektaklu dzieci wysłuchały krótkiej historii Pluszowego Misia, złożyły solenizantowi życzenia i wręczyły laurki.
Na zakończenie Miś podziękował swoim Gościom za przybycie, wręczył pamiątkowe medale, poczęstował małym co nieco i zaprosił na kolejne spotkanie za rok.

Tekst i zdjęcia: Dorota Kulawiak