27 lutego 2024  r. nauczyciel bibliotekarz Katarzyna Kucharzewska wprowadziła nauczycieli w świat baśni i bajek terapeutycznych w czasie wideokonferencji pt. „Bajkoterapia i baśnioterapia w edukacji dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”.

W szkoleniu na platformie Clickmeeting  wzięli udział nauczyciele bibliotekarze oraz nauczyciele różnego typu szkół zainteresowani tematem. Prowadząca przedstawiła teoretyczne podstawy bajkoterapii i baśnioterapii oraz ich rolę w edukacji dziecka. Omówiła przykłady baśni i bajek przeznaczonych dla danego problemu ucznia. Następnie zaprezentowała bogatą literaturę z zakresu biblioterapii, czyli warsztat pracy nauczyciela biblioterapeuty.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Kucharzewska