BAŚNIE, LEGENDY I PODANIA GÓRNEGO ŚLĄSKA

10 listopada 2022 r. komisja konkursowa w składzie: Izabela Bajor i Marek Czarnołęski, nauczyciele bibliotekarze Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie, oceniła prace uczniów klas V szkół podstawowych powiatu lublinieckiego.

I miejsce zajęła Emilia Sosnowska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublińcu za pracę „Zaginione miasto Rozenau”.

II miejsce zajął Antoni Ciwiński – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu za pracę „Ta góra jest mi Lubsza”.

III miejsce zajęła Wiktoria Bryła – uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olszynie za pracę „Dobry duch kopalni”.

Wyróżnienia otrzymali:

Ewa Dziuk – uczennica Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 SOSW w Lublińcu za pracę „Utopce – Legendy koszęcińskie”.

Oskar Kardas – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu za pracę „Legenda o kościele św. Trójcy w Koszęcinie”.

Zuzanna Skop – uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olszynie za pracę „Diabeł zabiera dziewczynę do piekła”.

Milena Sosińska-Grzyb – uczennica Zespołu Szkół w Kochanowicach za pracę „Legenda o kościele św. Trójcy w Koszęcinie”.

Dziękujemy nauczycielom i uczniom za udział w konkursie.