W dniu 15.11.2019 r. w bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu odbyło się seminarium „Depresja i próby samobójcze u dzieci i młodzieży – literatura wykorzystywana w pracy z uczniem”, które zorganizowałyśmy we współpracy z panią Lilianą Białas – psycholog z Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublińcu. Podczas spotkania nauczyciele bibliotekarze zapoznali się z literaturą związaną z tym tematem, którą posiadamy w swoich zbiorach. Dowiedzieli się także o przyczynach i skutkach depresji u młodych ludzi, sposobach jej zapobiegania i leczenia. Pani psycholog opowiedziała o swojej pracy z dziećmi i młodzieżą chorymi na depresję oraz przypadkach prób samobójczych i samobójstw.

„Depresja i próby samobójcze u dzieci i młodzieży – literatura wykorzystywana w pracy z uczniem”„Depresja i próby samobójcze u dzieci i młodzieży – literatura wykorzystywana w pracy z uczniem”

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Goinda, Olimpia Zielińska