CPCD – Zimowe spotkanie z babcią Mikołajową 2008

W mroźny poranek, 4 grudnia 2008 r. czytelnię Publicznej Biblioteki Pedagogicznej odwiedziła grupa dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 23 im. „Jasia i Małgosi” w Częstochowie. Powitały je Babcia Mikołajowa wraz ze swoją przewodniczką i towarzyszką  z Bieguna Północnego.
Podczas tego spotkania Babcia Mikołajowa czytała dzieciom książkę Ivy Wallace w tłumaczeniu Doroty Trusiak pt. Jak Puki uwierzył w Świętego Mikołaja. Po jej wysłuchaniu przedszkolaki odgadywały zagadki związane z nadchodzącymi świętami i śpiewały piosenki o zimie i Mikołaju. W kolejnej części zimowego spotkania, z przygotowanych wcześniej elementów dzieci wyklejały zimowe bałwanki, które stały się dekoracją bibliotecznej galerii.
Na zakończenie Babcia Mikołajowa obdarowała każde dziecko słodkim upominkiem, a cała grupa otrzymała zestaw gier dydaktycznych ufundowanych przez Hurtownię Zabawek „As”. Przedszkolaki również przyniosły prezent – świąteczną ozdobę wykonaną specjalnie dla naszej biblioteki.
Było to bardzo radosne spotkanie, dlatego umówiliśmy się za rok na kolejne czytanie bajek i wspólną zabawę.