CPCD – Zimowe spotkanie z babcią Mikołajową 2009

10 grudnia 2009 r. w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
W spotkaniu uczestniczyły sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 23 im. Jasia i Małgosi w Częstochowie, a poprowadziła je Babcia Mikołajowa wraz ze swymi pomocnikami z Bieguna Północnego.
W trakcie mikołajkowego spotkania pracownicy biblioteki przeczytali dzieciom opowiadanie Ivy Wallace’a pt. Jak Puki uwierzył w Świętego Mikołaja. Dzieci z zapartym tchem wysłuchały opowieści, która wzbogacona była licznymi ilustracjami, prezentowanymi dzieciom w trakcie czytania. W czasie zajęć maluchy z dużym zaangażowaniem odgadywały zagadki związane z zimą, Mikołajem i Świętami Bożego Narodzenia. Na zakończenie spotkania przedszkolaki z ogromną radością zaprezentowały zimowe piosenki, których nauczyły się w ostatnim czasie w przedszkolu. To miłe spotkanie uwieńczone zostało wspólną fotografią. Dzieci otrzymały od nas prezent mikołajkowy, a i my zostaliśmy obdarowani przez naszych gości własnoręcznie wykonanymi upominkami – kartkami świątecznymi i ozdobami choinkowymi.
Wszyscy uznali mikołajkowe spotkanie za wyjątkowo udane, a atmosfera panująca wśród zgromadzonych pozwoliła choć na chwilę zapomnieć o doskwierającym na zewnątrz mrozie.